Nie mniej wykwintne i szlachetne są książki oprawione w naturalne płótna introligatorskie , okleiny sztuczne, skóry mielone i inne materiały skóropodobne, czy też w papier marmurkowany lub specjalistyczny papier pokryciowy wyprodukowany na potrzeby introligatorstwa przemysłowego i rzemieślniczego.

Najczęściej są to oprawy wklejane, technologicznie podobne do opraw nakładowych-osobno wykonany blok i okładka. Taka oprawa daje wykonawcy spory potencjał w zdobnictwie okładzin woluminu, które zawsze powinno współgrać z duchem utworu dzieła ujętego w ramy oprawy.
Oprawy tego typu można z dużą dozą pewności polecić dla dzieł współczesnych i mniej cennych wydawnictw z okresu międzywojennego.
Dla cenniejszych książek polecamy oprawę w papier lub płótno.
Tego typu materiały możemy ozdabiać na dowolny sposób: tłoczeniem bezbarwnym-ślepym, złoceniem, reliefem oraz nadrukiem farba drukarską.

Do wykonania oprawy druków współczesnych, reklamowych, typu: Kalendarze książkowe, polecamy materiały pokryciowe skóropodobne i skóry naturalne, które zawsze podnoszą prestiż wydawnictwa, a także umożliwiają większe możliwości w zdobnictwie okładek.

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
40
51